Yhteystiedot

Kallaveden lukio

Maaherrankatu 2, 70100 KUOPIO
puh. 017 184 523 / 044 7184767 (koulusihteeri)

Rehtori ja apulaisrehtorit

Rehtori Ensio Vatanen
puh. 044 7184522
ensio.vatanen@kuopio.fi

Apulaisrehtori Heikki Ståhlberg
puh. 044 7184127
heikki.stahlberg@kuopio.fi

Apulaisrehtori Tiina Karjalainen
puh. 044 7184524
tiina.karjalainen@kuopio.fi

Kanslia

Koulusihteeri Veera Heinonen
puh. 017 184 523 / 044 7184767
veera.heinonen@kuopio.fi

Kanslia on auki ma–to klo 8-15, pe klo 8–14.

Opinto-ohjaajat

Annika Jonninen
puh. 044 7184 527
annika.jonninen@opedu.kuopio.fi

Riitta Winberg
puh. 044 7181 160
riitta.winberg@opedu.kuopio.fi

 

Anne Sivén
puh. 044 7184 528
anne.siven@opedu.kuopio.fi

Opiskelun tuki

Erityisopettaja Annulotta Marjanen
puh. 044 7184 819
annulotta.marjanen@kuopio.fi

Lukiopsykologi Tarja Rouhiainen
puh. 044 7184 098
tarja.rouhiainen@kuopio.fi

Terveydenhoitaja Heli Kolehmainen
puh. 044 7186 559
heli.kolehmainen@kuopio.fi

Kuraattori Aino Hirvikoski
puh. 044 7184 214
aino.hirvikoski@kuopio.fi

Vuosikertomus 2021 – 2022

Kallaveden lukion vuosikertomus lukuvuodelta 2021-2022. Julkaisu on luettavissa kaikilla päätelaitteilla kosketusnäytöllisistä älypuhelimista, tablet-laitteisiin, tietokoneisiin ja tv-vastaanottimiin. Lue julkaisu!